Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Novinky
09.06.2022
Nabízíme možnost pronájmu ENC krabiček
Chystáte se na dovolenou do Chorvatska? Nabízíme možnost půjčení ENC. S touto krabičkou ušetříte čas a nervy při průjezdu mýtnými branami. Využitím E... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
25.01.2022
Jaké kryty lemů vybrat?
Často se setkáváme s dotazem, jaké lemy z naší nabídky si máte vybrat. Na mnoho typů vozidel nabízíme totiž jak plastové lemy, tak i lemy nerezové a v... číst celé
01.12.2021
K čemu slouží zimní clona chladiče?
Setkáváme se s dotazem ze strany zákazníků, k čemu vlastně zimní clona na vozidlu slouží. Jistě si vzpomínáte, jak se kdysi za masky dávaly staré kart... číst celé
Zobrazit všechny články

 


Ověřené reference našich spokojených zákazníků:


 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. K čemu slouží zimní clona chladiče?
01.12.2021

K čemu slouží zimní clona chladiče?

Setkáváme se s dotazem ze strany zákazníků, k čemu vlastně zimní clona na vozidlu slouží. Jistě si vzpomínáte, jak se kdysi za masky dávaly staré kartony. Zimní clony z naší nabídky jsou vlastně obdobným, ale designově propracovanějším způsobem krytí chladiče.

Ekonomická stránka montáže:

Spotřeba paliva deklarována výrobcem je mimo jiné měřená při motoru zahřátém na provozní teplotu. Proto je žádoucí, aby se motor na tuto teplotu zahřál co nejrychleji. Bohužel v zimním období díky chladnému vzduchu dochází k podstatnému prodložení této doby. Navíc při jizdě chladný proudící vzduch neustále motor schlazuje.

Zimní clona zamezuje vstupu proudícího studeného vzduchu k chladiči, díky čemuž nedochází k nadměrnému ochlazování chladící kapaliny. Dále zabraňuje úniku teplého vzduchu z pod kapoty. Tyto vlastnosti zimní clony pomáhají urychlit dosažení provozní teploty motoru a tím i dosažení průměrné spotřeby deklarované výrobcem.

Komfortní stránka montáže:

Díky delšímu náběhu teploty motoru se také zvyšuje doba, kdy nám začne vozidlo "topit". Clona urychluje zahřátí motoru a tím také náběh topení.

Dále zimní clona zabrańuje vstupu nečistot do motorového prostoru a tím jej udržuje v čistotě. Zvláště posypová sůl namáhá kovové a hliníkové části motoru, což s použitím clony nemusíte řešit.

Zimní clonu doporučujeme používat v období, kdy teplota vzduchu konstantně klesá pod 8°C.

Nevýhodou zimní clony je samotný úkon montáže u vozidel, které nemají vstup k zadní části mřížky. Montáž může díky tomu trvat i několik minut.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz