Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
  • Štítky blogu
Novinky
09.06.2022
Nabízíme možnost pronájmu ENC krabiček
Chystáte se na dovolenou do Chorvatska? Nabízíme možnost půjčení ENC. S touto krabičkou ušetříte čas a nervy při průjezdu mýtnými branami. Využitím E... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
25.01.2022
Jaké kryty lemů vybrat?
Často se setkáváme s dotazem, jaké lemy z naší nabídky si máte vybrat. Na mnoho typů vozidel nabízíme totiž jak plastové lemy, tak i lemy nerezové a v... číst celé
01.12.2021
K čemu slouží zimní clona chladiče?
Setkáváme se s dotazem ze strany zákazníků, k čemu vlastně zimní clona na vozidlu slouží. Jistě si vzpomínáte, jak se kdysi za masky dávaly staré kart... číst celé
Zobrazit všechny články

 


Ověřené reference našich spokojených zákazníků:


 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Jaké kryty lemů vybrat?
25.01.2022

Jaké kryty lemů vybrat?

Často se setkáváme s dotazem, jaké lemy z naší nabídky si máte vybrat. Na mnoho typů vozidel nabízíme totiž jak plastové lemy, tak i lemy nerezové a v tomto článku vám popíšeme, co který typ nabízí.

Plastové lemy jsou vyšší, díky čemuž zakryjí větší plochu blatníku. Kryjí také celou vnitřní hranu lemů, což je nejnamáhanější část celého blatníku.
Na druhou stranu se plastové lemy musí lepit, což vyžaduje přikoupit lepidlo. Před lepením je potřeba místo lepení odmastit, takže potřebujete odmašťovać. Doporučujeme také blatník ošetřit antikorozním přípravkem, aby nedocházelo ke korodování po plastovým lemem. Před lepením doporučujeme plastové lemy zdrsnit na místě, kde budete nanášet lepidlo, což znamená koupi smirkového papíru. Dále jsou k montáži potřeba stolařské svorky, které plastové lemy v průběhu lepení drží na blatníku. Nakonec musíte auto minimálně na 12 hodin odstavit, aby došlo k zatvrdnutí lepidla.
Nerezové lemy jsou zpravidla nižší, než lemy plastové, takže zakryjí menší plochu blatníku. Nerezové lemy nekryjí celou vnitřní hranu blatníku, ale jen polovinu. Oproti plastovým lemům jsou dražší, díky použitému materiálu. Na druhou stranu jsou velmi kvalitně provedeny a na voze působí decentněji. K montáži není potřeba nic, co je potřeba u lemů plastových, tj. cena za nerezové lemy je konečná. Nerezové lemy se montují pomocí ocelových pásků za hranu blatníku. To znamená, že odpadá schnutí lepidla, tj. po montáži, která trvá cca 30min můžete ihned vyrazit. Obrovskou výhodou je fakt, že můžete nerezové lemy kdykoliv sundat. Hodí se to zvláště po zimě, kdy se pod lemy dostane sůl, kterou díky možnosti sundání můžete omýt. Tuto výhodu plastové lemy nemají a bohužel díky tomu může docházet pod plastovými lemy ke korozi. Další výhodou také je možnost opětovného prodeje  nerezových lemů, kdy například necháte poškození, či korozi opravit a překrytí blatníku již není potřeba. Nerezové lemy mají ještě další výhodu a to tu, že se vyrábějí ve třech provedeních povrchu. V nabídce máme černý matný povrch, leštěný nerez a povrch připraven k lakování.
Snad Vám tento článek pomůže, aby jste si vybrali lemy, které vám budou vyhovovat.

Plastové lemy jsou vyšší, díky čemuž zakryjí větší plochu blatníku. Kryjí také celou vnitřní hranu lemů, což je nejnamáhanější část celého blatníku.Na druhou stranu se plastové lemy musí lepit, což vyžaduje přikoupit lepidlo. Před lepením je potřeba místo lepení odmastit, takže potřebujete odmašťovać. Doporučujeme také blatník ošetřit antikorozním přípravkem, aby nedocházelo ke korodování po plastovým lemem. Před lepením doporučujeme plastové lemy zdrsnit na místě, kde budete nanášet lepidlo, což znamená koupi smirkového papíru. Dále jsou k montáži potřeba stolařské svorky, které plastové lemy v průběhu lepení drží na blatníku. Nakonec musíte auto minimálně na 12 hodin odstavit, aby došlo k zatvrdnutí lepidla.

Nerezové lemy jsou zpravidla nižší, než lemy plastové, takže zakryjí menší plochu blatníku.

Nerezové lemy nekryjí celou vnitřní hranu blatníku, ale jen polovinu. Oproti plastovým lemům jsou dražší, díky použitému materiálu. Na druhou stranu jsou velmi kvalitně provedeny a na voze působí decentněji. K montáži není potřeba nic, co je potřeba u lemů plastových, tj. cena za nerezové lemy je konečná. Nerezové lemy se montují pomocí ocelových pásků za hranu blatníku. To znamená, že odpadá schnutí lepidla, tj. po montáži, která trvá cca 30min můžete ihned vyrazit. Obrovskou výhodou je fakt, že můžete nerezové lemy kdykoliv sundat. Hodí se to zvláště po zimě, kdy se pod lemy dostane sůl, kterou díky možnosti sundání můžete omýt. Tuto výhodu plastové lemy nemají a bohužel díky tomu může docházet pod plastovými lemy ke korozi. Další výhodou také je možnost opětovného prodeje  nerezových lemů, kdy například necháte poškození, či korozi opravit a překrytí blatníku již není potřeba. Nerezové lemy mají ještě další výhodu a to tu, že se vyrábějí ve třech provedeních povrchu. V nabídce máme černý matný povrch, leštěný nerez a povrch připraven k lakování.

Snad Vám tento článek pomůže, aby jste si vybrali lemy, které vám budou vyhovovat.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz